Rahva lemmikkodu 2013: sisekujundusideid

009

 

 

 

 

 

 

 

 

                  Foto: Priit Grepp / Kodukiri

Konkursil Aasta Kodu valis rahvažürii oma lemmikuks perekond Randmaa kodu Pärnumaal Sindis. K-rauta sisekujunduse projektijuht Merike Hirvoja pani Randmaade kodu valguses kokku nutikad ja lihtsad sisekujundusideed, mida saab ka oma kodu sisustamisel kasutada.

1. Lisa värvi ja pehmust. Mõne seina või selle osa ülevärvimine või tapetseerimine on tegelikult küllaltki odav. Efektsust lisavad näiteks ainult ühe seina värvimine kontrastses toonis või meeleolukas mustris. Lillemotiiv on näiteks tapeetidel olnud läbiv trend juba aastaid.

2. Efektsed toataimed. Orhideede näol saad lilleilu nautida ka talvel, mil paljudel teistel kodutaimedel on puhkeperiood. Osta aga mõni eriti eriline toataim, et toale veidi särtsu lisada: laisavõitu taimesõbrale sobib kasvatamiseks näiteks mõni noliina perekonna esindajatest.

Ettevaatlik peaksid olema, et lillepotist väljavalguv kastmisvesi ei rikuks siseviimistlusmaterjale. Saad ka lõikelilled vaasi pista, et kevad tuppa tuua, näiteks sobivad selleks hästi nartsissid ja tulbid.

3. Palju valguspunkte. Lisaks üldvalgustile säti tuppa ka mõni seina-, põranda- ja lauavalgusti, et valguspunkte oleks palju, nii on lihtsam ka valgust oma soovidele reguleerida. Näiteks saad hubasuse loomiseks hõõg- ja halogeenlampidele paigaldada regulaatorid ehk dimmerid, mille abil saab mugavalt valgust vastavalt soovile ja vajadusele hämardada.

4. Tähelepanu detailidele. Lühter klassikalise laelambi asemel, omapärane seinakell või antiiksed fotoraamid annavad ruumile mõnusa aktsendi ja omapära. Mõtle vähem asjade ja värvide kokkusobitamisele: näiteks mõni antiikne ese modernses ruumis on vaid täpp i-le.

5. Pehmed ja soojad tekstiilid. Ise õmmeldud ja heegeldatud voodikatted, erineva suuruse ja värvikombinatsiooniga padjad ning pehmed toolikatted on mõnusad väikesed lisandid, mis loovad ruumides hubase ja õdusa olemise.

6. Nipsasjadele oma koht! Mõned perele lähedased nipsasjad on interjööris loomulikult asendamatud. Saad need paigutada endale meelepärasele kohale, kuid nii, et nad võtaksid enda alla kas kindla riiuli või kapipealse. Vastasel juhul tekib ruumis liiga palju müra.

7. Loomulik päikesevalgus. Eemalda talvised paksud aknakatted ning tõmba eest rulood. Rulood ja ribikardinad asenda hoopiski näiteks õhkõrnade pitskardinatega, et naturaalne päikesevalgus tuppa pääseks. Soe kevadpäike läheneb!

8. Kirev lastetuba. Lastetuppa lisa midagi rõõmsavärvilist ja erksat, mängulised kardinad ja veidi efektsemad lahendused saad just siin ära kasutada. Enne suurte muudatuste läbiviimist leia kindlasti kompromiss ka oma lastega.

9. Meisterda ise! Põrandakatte valimisel ei ole valik ainult sünteetilise ja naturaalse vaiba vahel, mis on mõlemad kohati üsna kallid ja tülikad puhastada. Mõnus alternatiiv on ise heegeldada värvikirev või pastelsetes toonides kaltsuvaip, mille võib valmis meisterdada kas või seismajäänud riietest.

/Teksti toimetas: Linda Pärn/ 

Artikkel pärineb: http://naine24.postimees.ee/2701400/pildid-uheksa-nutikat-ja-lihtsat-sisekujundusideed-rahva-lemikkodu-naitel 

GALERII (fotograaf Priit Grepp / Kodukiri):

Tapeeditrendid 2014

155fc52d52af2c586d-67609202

Boråstapeter

Tapeedimaailmas puhuvad uued tuuled, kuid suunda muutmata

Nagu teame, käituvad trendid kui bumerangid: lastes nad kord käest, jõuavad nad ringiga taas meieni, kuid naastes kohanevad ja põimuvad nad siiski muutunud maailmaga. Alanud aastal varieeruvad seinakatete disainid, stiilid ja värvid, kuid kõige selle tuumaks on jätkuvalt pinnale kerkiv emotsioon – nostalgia. Väga paljud tapeeditootjad on inspireeritud varasematest kümnenditest, nagu romantilised 30ndad, retrohõngulised 50ndad ning edevad 70-ja 80ndad. Vanale ja tuttavale annavad aga värske aktsendi modernsed värvitoonid ja metalsed läiked, sest digitaaltehnoloogia pakub tootjatele üha enam võimalusi tapeedimaailmas fenomenaalseid mustri-ja värvikombinatsioone luua.

…/

Täispika artikli leiad sisustusportaalist moodnekodu.ee ehk SIIT.

 

Rebelwalls´i fototapeet “testitud”

Piret katsetas enda kodus Rebelwallsi fototapeedi paigaldamise keerukust ja selle üldist kvaliteeti. Suureks üllatuseks oli seina katmine sujuv ja lihtne – liim seinale ja tapeedipaan järele! (8 paani paigaldamiseks kulus ca 1 tund) Tulemus muljetavaldav ja elegantne!

Vajalikud töövahendid: Kiilto valmis tapeediliim, värvirull, tapeedilabidas, 1 märg ja 1 kuiv rätik /kangas (liimiplekkide eemaldamiseks), kipsinuga, käärid. 

Floréal R126416-8 ( 360×270 cm) – http://rebelwalls.com/wallpaper/botanica/floreal/

Tule ja tutvu kataloogiga meie salongis!

Tapeetide maagia!

Põnevaid ideid kodu kaunistamiseks ja värskendamiseks

Seinal tapeedi vahetamine on üks lihtsamaid ja efektsemaid viise interjööri  muutmiseks. Vahel ka odavaim. Erinevaid võimalusi omapäraseks sisustuslahenduseks on aga palju ning Sinu isiklik lõpptulemus on alati unikaalne, sest oled loonud selle kombates oma maitse ning stiili piire. Järgnevalt Sulle mõned vahvad ideed, millega saad lihtsa vaevaga oma kodule või muule olmeruumile efektse värske ilmingu luua. Lase end ideedel haarata ning mõtle kaasa, ehk jõuad veelgi maagilisema lahenduseni!

  1. Triibuline tapeet

Kombineeri triipe vertikaalselt ja horisontaalselt või eri värvi ning disainiga partiisid. Bedroom-wallpaper-ideas-Livingetc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Kollaaž

Kas sul leidub kodus vanu tapeedijääke? Kui ei, siis leiad neid kindlasti ka tapeedisalongidest. Mängi erinevate mustrite ja värvidega ning avasta oma seinal uhke sümbioos!

Harlequin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Redisaini mööbliesemeid

Vanad kapid, kummutid, lauad vajaksid väljavahetamist? Kuid miks? Värskenda kappide tagaseinu või sahtleid uhke tapeedimustriga. Vajadusel lisa pintsliga törts värvi – voilά! Justkui uhiuus!

ideas-para-decorar-las-puertas-de-los-muebles

 

wallpaper-TV-tray

 

 

 

 

229383_440407852667502_1584028345_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wallpapering-the-closet_nestdecorating_typepad

 

4. Vahvad trepiastmed

Lisa oma trepile värvikust erineva värvi ja mustriga tapeediga – tulemus nagu oleks tegu kahhelkiviga!

Black and White Patterned Stair Risers

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stairs17

5. Tapeet laes?!

Igatsed oma söögituppa Michelangelo laemaalingut? Väga grandioosse tulemuse võid saada ka kasutades oma laes tapeeti. Eriti luksusliku  lahenduseni  jõuad, kasutades reljeefse tekstuuriga tapeete.

Wallpaper-ceiling

6. Tapeet kui kunstiteos

Mängi liistudega ning muuda  tapeet oma seinal maalikunsti auväärseks dublandiks.

Wallpaper-ideas-for-living-rooms-defining-a-workspace7. Ühenda ekstravagantsed

Miksi omavahel julgelt optiliselt mänglevat triibulist ja omapärase dominantse mustriga tapeeti – tulemus on ahhetamapanev!

Wallpaper-ideas-for-living-rooms---using-contrasting-patterns1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Alanda liigkõrgeid seinu

Kõrge laega suures heledas ruumis aitab seinu visuaalselt madalamaks muuta pisut tumedamal taustal efektse mustriga tapeedipaan horisontaalselt paigutatuna.

Wallpaper-ideas-for-living-rooms-wide-floral-boarder

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Värvi-kleebi

Armastad sageli seinakatteid vahetada? Vahva lahendus Sinu jaoks on heleda sürrealistliku mustriga tapeet, mida saad kas või iga päev ise värvides uuendada. Võid kindel olla, et täpselt samasugust seina ei leidu kellelgi. See on ideaalne võimalus ka pere pisimate tubade kaunistamiseks, kes saavad ise anda oma toale isikupärase ja loomutruu ilme, kartmata vanemate pahameelt, kui vildika kraaps kogemata seinale libiseb.

wallpaper-jon-burgerman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/Fotod: Google/

Mööblisahvri sisustussalongist leiate oma maagiliste ideede teostamiseks rikkaliku ja koloriitse tapeedivaliku – tutvu lähemalt TAPEET või külasta meid Pärnus Lao tn 10-3. 

Piltide paigutamine seinale

Luba seinal kõneleda…

Pildikollaažid seintel on väga praktilised, loomingulised ning hubased sisustuslahendused. Need pakuvad põnevat silmailu külalistele ning kodusoojust majaelanikele. Esmapilgul lihtsana näiv ülesanne – pildid seinale riputada – võib aga osutuda praktikas tõeliseks katsumuseks. Järgnevalt mõned nipid, soovitused ja ideed Teile mõtteaineks ning järelekatsetamiseks…

Muutke igav koridor kutsuvaks galeriiks! Kombineerige mainekate kunstnike töid enda poolt tehtud fotodega. Mustade raamide abil  joonistub kogu Teie sein ühtseks tervikuks.

P1180847

Ärge kartke riputada fotosid/pilte suure ja tugeva mustrilisele tapeedile. Esimene pilt riputage seina keskele ja selle ümber asetage vastavalt ilumeelele teised pildid. Piltide vaheline kaugus üksteisest on võetud paigutuse aluseks.

P1180849

Enne piltide seina asetamist pange need põrandale suure paberi peale. Valige sobivad kohad ja märkige paberile piltide piirjooned. Muutke piltide asukohta ning püüdke leida parim kompositsioon, kuidas pildid üksteisega sobivad. Domineeriv pilt on soovitatav asetada teistest piltidest eemale, et seeläbi mitte teisi pilte varju jätta. Märkige joonisele ka kõigi piltide riputuskohad, et mõõtmisel vigu ei tekiks. Tõstke paber seinale ja lööge naelad õigetesse kohtadesse – riputage pildid!

/Allikas: Talo&Koti 2011 Nr. 5,  lk 44-47/

Piltide seinale riputamisel tuleks jälgida, et need asetseksid silmade kõrgusel. Vastasel korral ei liigu vaataja silmad mitte pildile, vaid seinale.

Erinevaid kompositsiooni võimalusi:

Picture-Placement-configuration

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Võimalusi on veel muidugi palju-palju! Improviseerige ning laske ideedel lennata – tulemuseks saate seina, mis pajatab Teie külalistele Teie kirjutatud loo…

 

Tulekul uus saatesari Õuehaldjad!

164254_561103940589884_2015192896_n
Hoia end uudistega kursis – https://www.facebook.com/ouehaldjad

Sel suvel on Mööblisahvril, eesotsas sisekujundaja Lailiga, au olla kaastegev uues elustiilisaates Õuehaldjad

 

 

 

 

 

 

Haldjate meeskond, mida juhatavad saatejuhid Piret ja Matilda (imearmas karvane Kiisuke!), toob vaatajateni kodu ja aiaga seotud tegemised, kasulikud nipid ja põnevad tehnikad.  Harivalt meelelahutuslik saade  pakub kindlasti vaatamisrõõmu igale huvilisele, sest et – käib töö ja vile koos!

Tõotab tulla põnev suvi!

Sari on Kanal 11 eetris alates 2. maist igal neljapäevaõhtul kell 21.00. Kordussaateid saate vaadata reedeti 12.25 või laupäeviti kell 10.30.

Tutvustav saatelõik SIIN.

Öine luksus ja salapära

hit-guide_colour-trends-for-2013-2014_06
ÖINE LUKSUS JA SALAPÄRA
Allikas: http://www.furnitureandfurnishing.com/html/jan12/hit-guide_colour-trends-for-2013-2014.html

6. Öine luksus ja salapära

Viimane sisustustrend on inspireeritud süngest, kuid maagilisest ööst, mida iseloomustavad luksuslikkus, selged puhtad jooned, tumedad värvitoonid ning ruumikus. Kõrged laed, uhked ja luksuslikud materjalid ning kangad. Mööbel koosneb suurtest moodulosadest, mida saab soovi ja maitse järgi kombineerida. See on musta värvi comeback, millele lisab tabava aktsendi kollane, punane või oranž. Julge graafilise või sümmeetrilise efekti loomiseks võib musta taas kord miksida valgega.

Oluline roll kirjeldatavas luksuslikus kujunduses on erinevatel metallidel: kuld, vask, hõbe, samuti värvilised metallid. Mäng erinevate tekstuuridega lisab sisustusele väga põneva kontrasti – nahk, puit, karvad, roomajad.

Väga tähtis on tapeedivalik – suured mustrid ja ornamendid. Seinu võib aga dekoreerida ka erinevate tekstuuride ja luksuslike materjalidega, kuid seejuures peab jälgima, et säiliks vajalik pinge, sobiv valguse ja varju mäng ning eritasandiline reljeefsus, mis muudavad kogu lõpptulemuse meeliköitvalt elegantseks.

VÄRVID: tindisinine, vana kuld, vask, sügav sinakasroheline, šokolaadipruun, antratsiithall ning must, vahel kombineerituna valge, punase, kollase või oranžiga. 

Kui hindad luksuslikkust ning armastad salapäraselt süngeid värvitoone killukese lõbusa aktsendiga, siis Mööblisahvri tapeedivalikus leidub Sulle nii mõndagi põnevat. Avastamisrõõmu jagub ka sisustuselementide seas – Tule ja avasta!

Sisustuskauplus